1% na OPP

Ten rok będzie dla nas wyjątkowo trudny, bo nie dostaliśmy ŻADNEJ dotacji. Bardzo prosimy pamiętajcie o nas przy składaniu PITa. Nasz numer KRS: 0000 278 980

 

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Twój 1% podatku pomaga w odkrywaniu jasnej strony bycia rodzicem.

Kiedy rodzi się dziecko, jest największym cudem świata dla swoich rodziców i wszystko co się wokół niego dzieje przesycone jest radością. Cudowne są nóżki, buciki, kupki i pieluszki malucha. Przebywanie w jego bliskości daje nam moc i dużo radości. Możemy góry przenosić. A potem bywa różnie - czasem dobrze, a czasem trudno, nudno, nijako. Pojawiają się zmęczenie, znużenie, pośpiech, irytacja. Bywamy zaabsorbowani, nieuważni, odkładamy radość na okazję urodzin, Bożego Narodzenia czy wakacji.

W Stu Pociechach próbujemy zatrzymać dla Was czas i zatrzymać Was. Pomagamy złapać chwile, które pędzą nie wiadomo dokąd. Dać na luz. Złapać dystans. Spojrzeć na codzienność z innej perspektywy. Nie wymyślamy fajerwerków. Duża część naszych działań inspirowana jest tym, co dzieje się w domu. Czasem dodamy trochę barw, czasem użyjemy znanych sprzętów niezupełnie zgodnie z przeznaczeniem… Przygotowujemy przestrzeń do cieszenia się tym, co znajome i zwyczajne. Oswajamy też trudne, niechciane uczucia - złość, frustrację. Słuchamy. Jesteśmy dla Was.

Uwaga. W tym roku zmiany w sposobie przekazywania 1%.

Aby odprowadzić 1% podatku na rzecz Fundacj Sto Pociech zaloguj się na podatki.gov.pl (podając pesle lub nip), znajdź swój wypełniony e-PIT i wpisz nasz numer KRS: 0000 278 980.

Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę organizacji pożytku publicznego, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel. Co w sytuacji, gdy podatnik chce zmienić organizację, której chce przekazać 1 procent podatku? Jak zmienić cel darowizny?

podpowiadamy za serwisem nto.pl https://nto.pl/1-procent-podatku-2020-w-pit-za-2019-rok-zmiany-w-rozliczeniu-1-procenta-podatku-w-usludze-twoj-epit-20012020/ar/c3-13864878

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego w usłudze Twój e-PIT

 1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.
 2. Wpisz swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2019 rok albo użyj profilu zaufanego.
 3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o organizacji pożytku publicznego.
 4. Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy:

  - wybierz z listy numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku
  - wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
  - zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie organizacji informacji o 1 procencie podatku

 5. Jeśli chcesz zmienić organizację, której chcesz przekazać 1 procent podatku:

  - wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  - wybierz z wykazu organizacji numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku
  - wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz)
  - zatwierdź tę zmianę

 6. Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:

  - wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  - nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym
  - zatwierdź tę zmianę

  więcej szczegółów na: https://nto.pl/1-procent-podatku-2020-w-pit-za-2019-rok-zmiany-w-rozliczeniu-1-procenta-podatku-w-usludze-twoj-epit-20012020/ar/c3-13864878

I jednocześnie bardzo dziękujemy za Waszą hojność w poprzednich latach. Za jeden procent dla nas i dla odwiedzających nas rodzin serdecznie dziękujemy i życzymy Wam stu pociech każdego dnia :))

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top