Sto pociech z zabawy

Mała grupa zabawowa dla dzieci od 18 miesięcy wraz z opiekunami. Są wolne miejsca - zapraszmy.

Sto pociech z zabawy to mała grupa zabawowa dla dzieci od 18 miesięcy wraz z opiekunami. Jest to krótki cykl - trwajacy jeden miesiąc (zazwyczaj 4 spotkania), w stałej grupie od 6 do 8 dzieci wraz z opiekunami. 

Sto pociech z zabawy to wspólne odkrywanie świata po raz pierwszy i na nowo. Na spotkania zapraszamy do przygotowanej, inspirującej przestrzeni, pełnej pomocy do działań angażujących wszystkie zmysły. Podczas zajeć jest czas na samodzielne poznawanie i ćwiczenie rozmaitych umiejętności poprzez działania z pomocami do pracy własnej według metody M. Montessori. Jest też czas na zabawę swobodną (indywidualną i w małych grupkach) oraz zabawę wspólną aranżowaną przez prowadzącą. 

Na zajęciach bawimy się przede wszystkim tym, co stworzyła przyroda. Doświadczamy rozmaitych naturalnych materiałów i podejmujemy artystyczne wyzwania.   

Dzięki stałej strukturze spotkań dajemy dziecku poczucie bezpieczeństwa. Działamy tak, by wzmacniać więź między rodzicem a dzieckiem w duchu rodzicielstwa bliskości. Obecność innych dzieci i dorosłych pozwala rozwijać i ćwiczyć umiejętności współdziałania w przyjaznej grupie rówieśników i dorosłych.

Spotkania odbywają się w cyklu miesięcznym. Działania w poszczególnych miesiącach są dedykowane innemu tematowi, pogłębianemu na kolejnych spotkaniach.

Daty i tematyka poszczególnych cyklów spotkaniowych:

w styczniu: 15, 22, 29

"Białe szaleństwo". Podczas styczniowych spotkań zajmiemy się śniegiem i lodem. Sprawdzimy, czy lód jest zimny czy lodowaty? Czy można go pomalować? Będziemy bawić się kolorem białym i sprawdzać, czy samemu da się zrobić śnieg?

w lutym: 5, 12, 19, 26

 

Informacje organizacyjne:

Prowadzenie -  Kasia Dulniak

w styczniu 2021 spotkania w piątki: 15, 22, 29  godz. 9.30-10.30

opłata 105 zł

Zapisy na 1 miesiąc, pod koniec poprzedniego miesiąca. Można uczestniczyć w jednym miesiacu bądź w kilku wybranych - w zależności od potrzeb. 

zapisy  

Regulamin uczestnictwa tutaj >>>

Na zajęciach można się pobrudzić. Prosimy wziąć ze sobą ubranka na zmianę.

Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top