Sto pociech z muzyki
Krótki, miesięczny cykl zajęć, w stałych grupach - dzieci z opiekunem.
Spotykamy się w 3 piątkowe południa 12:30-13:30
Zajęcia są zaproszeniem do śpiewania, wplatania muzyki w zabawę i wspólnie spędzany z dzieckiem czas. Towarzyszący temu ruch, często bliski kontakt i dotyk wzmacniają więź rodzica i dziecka.
Każde z zajęć ma taka samą strukturę. Pierwsze pół godziny, to czas na swobodną zabawę. Druga część zajęć to muzykowanie: gra na małych instrumentach, szukanie dźwięków w sobie i w tym co dookoła nas oraz zabawy, którym towarzyszy śpiew. Dzieci i rodzice są zaproszeni do interakcji podczas zabaw muzycznych - do klaskania, śpiewania, biegania, tupania, naśladowania dźwięków i gestów oraz do spontanicznego wyrażania tego co w każdym śpiewa i gra. Będą zabawy paluszkowe, bujanki, masażyki, kołysanki i hopsanki. Mrucząc do małego ucha wyrazimy więcej niż są w stanie przekazać słowa.
Zajęcia prowadzi Olga Kozieł - śpiewaczka, trębaczka, poszukiwaczka starych pieśni, wiejskich śpiewaków i opowieści muzycznych.Od 2005 roku rozwija swoje zainteresowania związane z muzyką tradycyjną - wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach głosowych, tanecznych i instrumentalnych prowadzonych przez wykładowców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy i Serbii. Uczestniczka ekspedycji terenowych w Polsce, Białorusi, Ukrainie i Rosji. Obenie prowadzi badania we wschodniej części Lubelszczyzny w ramach stypendium Prezydenta Miata Lublin pt. „Wołyń w pieśniach”. Członkini wielu zespołów muzyki tradycyjnej (Sekunda Mała, Z Lasu, Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej, Lubelski Komitet Pożegnalny), kuratorka cyklu „koncerty domowe”. Prowadzi warsztaty śpiewu dla dorosłych oraz zajęcia muzyczne dla dzieci.
Regulamin uczestnictwa tutaj >>>
Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.