Ogród w wielkim mieście. Majsterka i drewniane stwory

W gałęziach, patyczkach, kawałkach drewna ukrywają się rozmaite stwory. Czasem przyjazne, czasem groźne. Przy pomocy prostych narzędzi stolarskich spróbujemy nadać im kształty i pokazać je światu. Jeśli zamiast tego powstaną pojazdy lub ludziki to też będzie dobrze:) Zapraszamy majsterkę i zabawy w ogrodzie.

Ogród w wielkim mieście to rodzinne spotkania w ogrodzie Stupociech. Na każdym trochę zabawy i twórczości, trochę obserwacji i badania przyrody. Spotkania nie mają struktury warsztatu, można w dowolnym momencie dołączyć i pożegnać się.

Na spotkaniach tworzymy dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, badamy rośliny, kamienie, błoto, obserwujemy owady, ptaki i chmury. Rodziców zachęcamy, aby stali się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć. Co robimy: podpatrujemy życie ogrodu, doświadczamy, odkrywamy tajemnice przyrody i jej cykliczną zmienność w kręgu pór roku, rozwijamy talenty artystyczne i konstrukcyjne, twórczo przekształcamy dary natury. Wykonujemy także bieżące prace ogrodnicze. Zapraszamy dzieci ok. 3-10 lat z rodzicami:)

Spotkania odbywają się cyklicznie: w soboty, 1 x w miesiącu, w ogrodzie, który przylega do budynku Stu Pociech. Warsztaty są kontynuacją projektu "Ogród w wielkim mieście" i "Ogrodowa Pracownia Działań Twórczych" realizowanych od 2008 roku.

 

Co warto wiedzieć:

- Termin: sobota 7.03 godz. 10.30 - 13.00

- zajęcia przygotowane są z myślą o dzieciach 3 - 10 lat, młodsze dzieci zapraszamy do swobodnej zabawy w ogrodzie.

- opłata 35zł (dziecko + rodzic), dwoje i więcej dzieci - 55zł bilet rodzinny (opłata jest cegiełką na funkcjonowanie naszego ogrodu, od tego roku nie mamy dofinansowań na te spotkania),

- radzimy zabrać ubranie, które można zabrudzić, nie straszne nam warunki pogodowe, więc radzimy przygotować się na mróz, deszcz, słońce i komary - w zależności od pory roku,

 

Co się działo do tej pory - niektóre tematy naszych dotychczasowych spotkań:

Lodowe lampy, Pałac królowej śniegu, Ogród zwariowanych pomysłów, czyli model ogrodu zabaw, Zabawy z wiatrem i meteorologia, Drewniane zwierzaki, Strumyki i wodociągi, czyli ogrodowy system wodny, Patykowe chatki, Ogrodowa produkcja papieru, Lodowe krajobrazy Doliny Muminków, Patyczaki, czyli gałęziowe ludki, Gra terenowa - zagadki drzew, Ogrodowe ciemności, czyli dlaczego wieczorem jest ciemno, Świąteczna choinka dla ptaków, Wstęp do tropienia, Lodowe eksperymenty, Zwiastuny wiosny i wiosenne ptaki, Projekt mojego ogrodu

Przeczytaj o początkach Ogrodu Stu Pociech

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top