Wioska - grupa dla matek

"Potrzebna jest cała wioska, żeby wychować jedno dziecko.”

To wiadomo. Tylko skąd wziąć całą wioskę?

Niepokój, poczucie osamotnienia, przytłoczenie ogromem zadań i decyzji, a do tego zmęczenie to chleb powszedni rodziców. Na zmęczenie nie mamy lekarstwa, ale na całą resztę lekarstwem jest Wioska. Zapraszamy na grupę dla matek. Bądźmy razem, korzystajmy ze swoich doświadczeń, słuchajmy się nawzajem i uczmy od siebie. Dzielmy się trudami i śmiejmy się razem. Zróbmy sobie Wioskę :)

Bardzo często młodzi rodzice są zdani na siebie. Rodzice rodziców albo mieszkają daleko albo pracują. Nawet jak chętnie pomagają, to wpadają w konkretnych godzinach. Siostry, bracia, wujkowie i ciotki, przyjaciółki, kumple też gdzieś są, ale niekoniecznie dość blisko.
O byciu razem z innymi,  o rzeczywistej pomocy płynącej z tego, że nie jest się samemu w domu często można jedynie pomarzyć. Poza tym będąc cały dzień z małymi dziećmi w domu, po prostu chciałoby się pogadać z kimś bez ocen, rad, bez licytacji, kto jest dzisiaj bardziej zmęczony. Otworzyć przed kimś nie tylko gębę, ale i serce :) 

A kiedy dzieci są starsze, takie przedszkolne lub szkolne może łatwiej nam o kontakty z innymi dorosłymi, ale wcale nie tak łatwo spotkać się naprawdę. Nie jest łatwo znaleźć ludzi, którym zaufamy na tyle, że będziemy mogli powierzyć im nasz niepokój o dzieci, naszą bezradność; takich, którzy nie będą nam radzić albo się z nami porównywać. Po spotkaniu, z którymi będzie mam trochę lżej żyć.  

Chcemy zrobić dwie Wioski, Małą i Dużą.

Małą dla mam dzieci powyżej 1 r.ż. do wieku przedszkolnego - spotkania w czwartki w godz.: 10.00 -13.00 start 13 stycznia 2022

Dużą dla mam dzieci w wieku szkolnym i nastolatków - spotkania we wtorki w godz.: 10.00 - 13.00 start 11 stycznia 2022

Grupa składać się będzie z 12 cotygodniowych spotkań.

Udział w grupie jest darmowy, projekt wspołfinansuje m.st. Warszawa.

warszawa rodzinna

Grupa jest adresowana zarówno do osób, które dotychczas nie uczestniczyły w naszych grupach i warsztatach, jak i do tych, które mają za sobą takie doświadczenie.

Jeśli już znasz nas, byłaś na  naszych grupach, wiesz o co chodzi - przyjdź! Jeśli jeszcze nie byłaś - też przyjdź  :-)  Zbuduj z nami swoją wioskę.

Na spotkania można przyjść z dzieckiem do 6 m.ż.

 

Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić  formularz i wysłać informację o zapisie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l.

UWAGA W związku z dużą ilością zgłoszeń zapisy przyjmujemy już tylko na listy rezerwowe.

Czym jest grupa możecie przeczytać w wywiadzie, którego udzialiły Katarzyna Dołęgowska-Urlich i Janka Rykowska 

https://hellomama.pl/rodzice/grupa-wsparcia-katarzyna-dolegowska-urlich-i-janka-rykowska-z-fundacji-sto-pociech/

 

Regulamin uczestnictwa 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top