Wioska - grupa dla matek

Potrzebna jest cała wioska, żeby wychować jedno dziecko.” Zrób sobie Wioskę w Stu :-)  start grupy 4 sierpnia  lub po zebraniu się grupy. Spotkania we wtorki w godz.: 11.00 - 13.00

Od połowy marca pracujemy z grupami online. To działa, możemy się wspierać i być razem też w ten sposób. Zysk jest też taki, że nie tracie czasu na dojazdy i możemy się lączyć ze wszystkich miejsc świata :-)

Zaparszamy do Wioski  online :-)

"Potrzebna jest cała wioska, żeby wychować jedno dziecko.”

To wiadomo. Tylko skąd wziąć całą wioskę?

Niepokój, poczucie osamotnienia, przytłoczenie ogromem zadań i decyzji, a do tego zmęczenie to chleb powszedni rodziców. Na zmęczenie nie mamy lekarstwa, ale na całą resztę lekarstwem jest Wioska. Zapraszamy na grupę dla matek. Bądźmy razem, korzystajmy ze swoich doświadczeń, słuchajmy się nawzajem i uczmy od siebie. Dzielmy się trudami i śmiejmy się razem. Zróbmy sobie Wioskę :)

Bardzo często młodzi rodzice są zdani na siebie. Rodzice rodziców albo mieszkają daleko albo pracują. Nawet jak chętnie pomagają, to wpadają w konkretnych godzinach. Siostry, bracia, wujkowie i ciotki, przyjaciółki, kumple też gdzieś są, ale niekoniecznie dość blisko.
O byciu razem z innymi,  o rzeczywistej pomocy płynącej z tego, że nie jest się samemu w domu często można jedynie pomarzyć. Poza tym będąc cały dzień z małymi dziećmi w domu, po prostu chciałoby się pogadać z kimś bez ocen, rad, bez licytacji, kto jest dzisiaj bardziej zmęczony. Otworzyć przed kimś nie tylko gębę, ale i serce :) 

A kiedy dzieci są starsze, takie przedszkolne lub szkolne może łatwiej nam o kontakty z innymi dorosłymi, ale wcale nie tak łatwo spotkać się naprawdę. Nie jest łatwo znaleźć ludzi, którym zaufamy na tyle, że będziemy mogli powierzyć im nasz niepokój o dzieci, naszą bezradność; takich, którzy nie będą nam radzić albo się z nami porównywać. Po spotkaniu, z którymi będzie mam trochę lżej żyć.  

 

Chcemy zaproponować Wam nową formułę pracy, jakiej nie było jeszcze w Stu Pociechach, czyli grupę, która będzie trwała długo. Planujemy pracę na cały rok.

Zaparszamy do Wioski  na początek online, na początek kiedy będziemy się poznawać spotaknia online w każdy wtorek o godz 11 do 13  potem po wakacjach, jeżeli to bedzie możliwe planujemy spotykać się raz na dwa tygonie, ale na trzy godziny  w realu, w Stu Pociechach.

Chcemy zacząć spotkania 4 sierpnia. Grupa będzie zamknięta, ale w  przypadku rezygnacji, kogoś w trakcie trwania grupy, być może dołączymy jakąś nową osobę.

Opłata 200  zł miesięcznie płatne na początku każdego miesiąca. 

Grupa jest adresowana zarówno do osób, które dotychczas nie uczestniczyły w naszych grupach i warsztatach, jak i do tych, które mają za sobą takie doświadczenie.

Jeśli  już znasz nas, byłaś na  naszych grupach, wiesz o co chodzi - przyjdź, jeśli nie byłaś też przyjdź  :-)  Zbuduj z nami swoją wioskę.

 

Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić  formularz  i dokonać wpłaty na konto oraz wysłać informację o dokonanej wpłacie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l.

Grupa ruszy gdy zbierze się co najmniej 8 osób.

Prowadzące : Katarzyna Dołęgowska-Urlich  i  Janka Rykowska

P.S. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a chcesz skorzystać z naszej oferty napisz nam o tym. Razem coś wymyślimy.

Czym jest grupa możecie przeczytać w wywiadzie, którego udzialiły Katarzyna Dołęgowska-Urlich i Janka Rykowska 

https://www.hellozdrowie.pl/matki-z-ktorymi-sie-spotykamy-radza-sobie-ze-wszystkim/?fbclid=IwAR05TaPFdKNcLiB2ZByZkWVd7jgY019iL1sQf3U5zAQHIgLcT6NKVtWZ0H8

 

Regulamin uczestnictwa 

Fenomen Grup Wsparcia – co nam się udaje w Fundac...

Spróbujemy opisać to, co jest bardzo trudne do opisania.  Chciałoby się nawet powiedzieć, że nieopisywalne. Czyli to coś, co dzieje się w grupach wsparcia, to, co czyni je dobrym i potrzebnym doświadczeniem dla uczestników.

Czytaj więcej...

Urodziłam życie - grupa wsparcia dla mam najmłosz...

Grupa wsparcia i rozwoju dla mam najmłodszych dzieci (do 10 m-cy) 

piątki 12.00-14.00 start   28 lutego 2020  lub

wtorki 12.45  - 15.00 start  24 marca 2020

Czytaj więcej...

Grupa Ojców

GRUPA OJCÓW  poniedziałki godz 18.00-21.00  start 24 lutego 2020

Czytaj więcej...

Pestka - grupa wsparcia dla kobiet w ciąży

Pestka - grupa dla kobiet w ciąży . Spotkania w poniedziałki start 24 lutego 2020

Czytaj więcej...

GROM - Grupa Rozwoju Osobistego Matek

Grupa dla matek, komandosek codzienności. Poniedziałki 10.00- 13.00

Czytaj więcej...

Jazda bez trzymanki. Grupa wsparcia dla rodziców na...

Grupa dla rodziców nastolatków

Bardzo kochasz swoje dziecko, a ono teraz tego nie widzi.

Czytaj więcej...

Grupa dla rodziców Strefa Mocy

Grupa wsparcia

"Jestem przekonany, że ludzie są spragnieni czegoś, czego nie mogą znaleźć w miejscu pracy, w kościele, a już na pewno w szkole czy na uczelni ani nawet, niestety, w dzisiejszym życiu rodzinnym. Są spragnieni kontaktów bliskich i autentycznych." Carl Rogers

Czytaj więcej...

Back to Top