Grupa Ojców

GRUPA OJCÓW

Zapisy prowadzimy w sposób ciągły. Otwieramy grupę po zebraniu się odpowiedniej ilości osób. Najbliższą grupę planujemy zacząć we wrześniu 2021.

 

Jesteś facetem, masz dzieci, kochasz je, ale masz z nimi urwanie głowy?

Ojcostwo jest tym kawałkiem życia, na którym Ci zależy?

Masz dość siedzenia w drugim rzędzie?

A na co dzień...

 - czasem nie wiesz w co włożyć ręce.

 - jesteś rozdarty między domem a pracą.

 - czasem nie chce Ci się wracać do domu, trudno Ci się tam dogadać z najbliższymi.wybierasz wtedy „grę na konsoli” albo przez chwilę po prostu chce Ci się „nie być”.

- bywa, że masz ochotę zrezygnować z posady rodzica.

Ale chcesz

  - wspólnie poszukać pomysłów jak być fajnym tatą,

-  zobaczyć, zrozumieć więcej i poczuć się lepiej w tej roli..

-  znaleźć lepsze miejsce dla siebie w swoim domu.

Zapraszamy na spotkanie w męskim gronie Grupy Ojców.

Spotkanie z jej akceptacją i wsparciem oraz siłą jaką daje grupa i nowymi inspiracjami na ciąg dalszy Twojej relacji z samym sobą, Twoimi dziećmi i bliskimi.

Większość ze spotkań grupy ma określone tematy. Są wśród nich: Jak znaleźć dla siebie przestrzeń między pracą, a domem? Moje pasje. Życie w związku - wyzwania i korzyści. Mój ojciec - ja - moje dzieci. Pozostałe spotkania pozostają otwarte na potrzeby uczestników.

Ten autorski projekt realizujemy od 9 lat.

Grupa Ojców  to 10 trzygodzinnych spotkań, które będą się odbywać w siedzibie Fundacji Sto Pociech w Warszawie przy ul Freta 20/24a.

Zajęcia poprowadzą trenerzy naszej Fundacji - także ojciowie.
Zapraszamy!

Paweł Ogrodzki - fotograf i trener, absolwent szkoły prowadzenia grup wsparcia i rozwoju  Fundacji Sto Pociech. Współorganizator Slot Art Festivalu. Pracuje z ojcami w Fundacji Sto Pociech od 2016 r. Prywatnie mąż oraz ojciec Daniela i Weroniki.

Stanisław Wiśniewski - trener, absolwent kierunków Psychologia Społeczna i Społeczna Psychologia Kliniczna w SWPS w Warszawie. Ukończył szkolenia z zakresu socjoterapii, mediacji rodzinnej i pracy z ojcami. Pracuje jako psycholog szkolny i uczy psychologii. Mąż i ojciec trójki dzieci.

Grzegorz Brachfogel - po studiach na Wydziale Profilaktyki Resocjalizacji i Problemów Społecznych UW, ukończył 2-letnie Studium Socjoterapii przy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Pracował w zespole terapeutycznym PZP dla Dzieci i Młodzieży Synapsis. Od ponad 20 lat pracuje w sektorze pozarządowym, m.in. prowadził zajęcia edukacyjne dla młodzieży i dorosłych z diagnozą spektrum autyzmu. Ukończył szkolenie dla trenerów prowadzących grupy dla ojców zorganizowane przez Fundację Sto Pociech. Jest słuchaczem 3. roku 4-letniej Szkoły Psychoterapii DDA prowadzonej przez Stowarzyszenie ODDO. Na co dzień, pod stałą superwizją, prowadzi grupy wsparcia m. in. w ramach autorskiego projektu Grup Ojców Fundacji Sto Pociech. Jest ojcem dwóch dorosłych synów.

Kontakt z nami:

www.stopociech.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 601 500 775

Termin: po zebraniu się grupy . Grupa będzie miała 10 spotkań.

Jeśli mieszkasz poza Warszawą - dobra wiadomość: zbieramy również grupę ojców ONLINE

Koszt: 760 zł *  

UWAGA: Koszt warsztatów wynosi 730 zł. 30 zł stanowi dobrowolną opłatę solidarnościową. Pobieranie jej umożliwia nam budowanie funduszu, z którego dofinansowujemy uczestnictwo osób, które nie mogą pokryć wszystkich kosztów. Płacąc 760 zł wspierasz możliwość uczestnicznia w grupach wsparcia i warsztatach rodziców będących w trudnej sytuacji finansowej. Prosimy i zarazem bardzo dziękujemy za wsparcie.

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie należy wypełnić formularz i przesłać potwierdzenie wpłaty na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Nr konta:  68 2030 0045 1110 0000 0282 3230

wypełnij formularz

W przypadku rezygnacji z warsztatów na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć wniesiona opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć Fundacja zwraca połowę wniesionej opłaty.

P.S. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a chcesz skorzystać z naszej ofertynapisz nam o tym.

Regulamin uczestnictwa

 

Uczestnicy o grupie:

Mam to szczęście, że namówiła mnie do udziału w Grupie Ojców moja partnerka. Trzy miesiące temu sam bym tutaj nie przyszedł. Dziś cieszę się, że mogłem podzielić się swoimi doświadczeniami i poznać doświadczenia innych ojców. To była inwestycja we mnie, w moich synów”. (Robert)

“To miejsce, gdzie można pogadać, nauczyć się rozmawiać na innym poziomie z facetami”.

Sposób prowadzenia warsztatów pozwolił w bezpiecznej atmosferze na otwarcie się i osobistą rozmowę bez oceniania i komentarzy, co było ogromnym plusem tych spotkań. Warsztaty skończyłem jako ten sam człowiek, ale uzbrojony w arsenał składający się z wiedzy, przemyśleń i umiejętności; z nowym pozytywnym podejściem do ojcostwa. (Gabriel)

Warto uczestniczyć w grupie ojców choćby dla tego, niezwykłego dla dzisiejszych czasów, poczucia męskiego braterstwa. Kiedyś faceci jednoczyli się wokół ogniska, chorągwi lub innej "męskiej sprawy". A chyba nie ma bardziej męskiej sprawy niż ojcostwo.
(Konrad)

Gorąco polecam Grupę Ojców! Otwiera ona głowę na wiele ważnych spraw w byciu ojcem, synem i partnerem.
(Adam)

Back to Top