Szperaki starszaki 2017/18

Warsztaty pomyślane tak, aby dzieci mogły: 
- bawić się zgodnie ze swoimi potrzebami rozwojowymi, odkrywać, doświadczać i zauważać to, co wokół,
- ćwiczyć samodzielność i zdobywać umiejętności przydatne na co dzień, wzmacniać samego siebie,
- uczyć się, jak być i działać w grupie, słuchać innych, rozwiązywać konflikty.

Opiekun grupy jest tu towarzyszem zabawy, przewodnikiem, w sytuacjach konfliktowych mediatorem. Inspiruje, ale zostawia dzieciom swobodę działania. Organizuję zabawę i podąża za zainteresowaniami dziecka.

Szperaki starszaki to autorski projekt Fundacji Sto Pociech. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni (szperalnia, papralnia, pracownia kuchenna) wyposażonej w pomoce do pracy własnej wg. metody Marii Montessori i pomoce do działań wspólnych. Czasem zajęcia odbywają się też w ogrodzie.

Zajęcia mają stałą strukturę:
- pracę własną z pomocami (wg potrzeb: indywidualnie lub w grupkach),
- wspólny posiłek,
- rozmowy w kręgu i działania zespołowe przygotowane przez opiekunów. 

 

Zobaczcie siłę i radość, jakie daje grupa! kliknijcie poniżej żeby zobaczyć slajdy:)

 

 

 W 2018 roku działają 2 grupy szperaków starszaków:

środy w godz.16.00-18.00

Prowadzenie: Agata Maj, Marlena Szymczyk, 

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

styczeń:  10, 17, 31

luty: 7, 14, 21, 28

marzec: 7, 14, 21, 28

kwiecień: 4, 11, 18, 25

maj: 9, 16, 23, 30

czerwiec: 5, 12, 19

 

czwartki w godz.16.00-18.00

Prowadzenie: Kasia Dulniak, Marlena Szymczyk

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

styczeń: 4, 11, 18

luty: 1, 8, 15, 22

marzec: 1, 8, 15, 22

kwiecień: 5, 12, 19, 26

maj: 10, 17, 24

czerwiec: 7,14

Zasady organizacji zajęć: Szperaki Starszaki 2017/18

1. Zajęcia Szperaki Starszaki odbywają się w stałym terminie w siedzibie Fundacji Sto Pociech ul. Freta 20/24, w pracowniach fundacji, czasem też w ogrodzie.

2. Zajęcia odbywają się w grupie zróżnicowanej wiekowo, od 3 do 5 lat. Na zajęcia zapraszamy samodzielne dzieci tzn. takie, które potrafią zostać same bez rodziców, radzą sobie z samoobsługą, są emocjonalnie przygotowane do rozstania. Zajęcia odbywają się w stałej grupie dzieci, liczącej nie więcej niż 14 uczestników.

3. Zajęcia są prowadzone przez dwie osoby.

4. Rodzice / opiekunowie odprowadzający dzieci na zajęcia zobowiązani są do wpisania na listę obecności nr telefonu do rodzica, z którym można skontaktować  się w czasie trwania zajęć. Nie trzeba tego robić każdorazowo, ale trzeba być pewnym, że wpisany nr telefonu jest aktualny, a jego posiadacz będzie dostępny w czasie trwania zajęć.

5. Dzieci mogą być odbierane przez opiekunów. W takiej sytuacji rodzic jest zobowiązany do osobistego uzgodnienia tego z prowadzącymi.

6. W czasie zajęć dzieci jedzą wspólnie posiłek, składniki do posiłku przynoszą rodzice wg uzgodnionego na początku roku grafiku. Woda do picia jest dostępna na miejscu.

7. Prosimy o przynoszenie butów do chodzenia w budynku i ubrania na zmianę.

 

Opłata

1. Osoby dołączające do grupy w 2 semestrze, proszone są najpierw o opłatę wpisowego 160 zł. Wpisowe 160 zł jest płatne przelewem przed pierwszymi zajęciami a następnie odliczane od opłaty za pozostałe zajęcia. Przelew powinien mieć poniższy tytuł:

szperaki środa - SS1/nazwisko i imię dziecka/wpisowe

szperaki czwartek - SS1/nazwisko i imię dziecka/wpisowe 

2. Najpóźniej po 2 zajęciach, po ostatecznej decyzji dołączenia do grupy, prosimy o opłacenie pozostałych zajęć w semestrze. Opłata jest naliczana w nastepujący sposoób: 38 zł razy liczba zajęć, która została w do końca semestru. Otrzymana kwota zostaje pomniejszona o wpłacone wpisowe. Przelew  powinien mieć poniższy tytuł:

szperaki środa - SS1/nazwisko i imię dziecka/2 semestr

szperaki czwartek - SS1/nazwisko i imię dziecka/2 semestr

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top