Grupy Zabawowe: Turlaki i Dreptaki 2019/2020

Małe dzieci potrzebują dużo czasu aby poczuć się bezpiecznie i dopiero potem ruszyć w pełne, radosne odkrywanie świata. Warto brać udział w zajęciach od jesieni do czerwca, aby doświadczyć procesu budowania się grupy, tworzenia  więzi z innymi dorosłymi, z innymi dziećmi, przyjemności oglądania rozwoju swojego (i nie tylko) dziecka.

Czym są grupy zabawowe:

Grupy zabawowe powstały z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Spotykamy się, aby wesprzeć maluchy w rozwoju, wzmocnić ich sprawstwo, poczucie mocy, zaspokoić głęboką ciekawość świata, dać szansę na pierwsze spotkania i wspólne zabawy z innymi dziećmi.

Grupy zabawowe powstały, aby wesprzeć Rodziców w ich rodzicielstwie, umocnić w nowej roli społecznej, ułatwić spotkania z innymi dorosłymi, którzy są na podobnym etapie życia. A przede wszystkim - aby pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny, domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz, tylko dla dobrej zabawy. Dlatego na spotkania zapraszamy dziecko z Mamą lub Tatą.

grupazabawowaJak się bawimy:

Każde spotkanie przebiega w ustalonym porządku, na który składają się stałe elementy i elementy zmienne. Stała struktura zajęć daje maluchom bezpieczeństwo - tak bardzo potrzebne w tym wieku, pozwala przewidzieć co nastąpi po sobie. Animowane przez prowadzącego zabawy dają możliwość zebrania nowych doświadczeń sensorycznych.

Sala, w której odbywają się zajęcia, ma tak zaaranżowaną przestrzeń, aby swobodnie w niej eksperymentować, każdym zmysłem doświadczać otaczającą rzeczywistość, bawić się bezpiecznie ale twórczo.

Bawimy się różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu. Przesypujemy mąkę, przelewamy wodę, podświetlamy liście, układamy drogę z kamieni i gałązek, robimy piaskowe babki, układamy podmorskie światy z muszli.

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, radosnego ugniatania, szeleszczenia, grzechotania, przesypywania, układania, rozwalania, turlania, fikania, brykania, chowania się i szukania.

Grupy zabawowe istnieją w Fundacji Sto Pociech od 2009 roku i są prowadzone wg naszych autorskich pomysłów.

Zajęcia prowadzi zespół edukacyjny Fundacji Sto Pociech, który w fundacji realizuje również wiele innych projektów: Monika Hofmokl-Ostrowska, Paulina Krzeszowska, Marta Ryng, Asia Soja, Karolina Wojno. Prace zespołu supewizuje Anna Ciupa, guru psychologii dziecięcej.

Rodziców z dziećmi od urodzenia do 4 miesiąca zapraszamy na grupę dla mam Urodziłam Życie.

Kontakt:

- w sprawach zapisów, opłat, listy rezerwowej prosimy pisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacje o płatności danej grupy, datach spotkań, kosztach na cykl zajęć od września go grudnia 2019 r:

Zasady orgazniacji zajęć Turlaki rok 2019/2020 I semestr

Zasady organizacji zajęć Dreptaki Młodszaki rok 2019/2020 I semestr

Zasady organizacji zajęć Dreptaki Starszaki rok 2019/2020 I semestr

Rekrutacja:

Wszystkie informacje podane są na stronie rekrutacji

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top