Szperaki 2019/20

 Roczny cykl spotkań dla dzieci, które w 2019 roku kończą 2 lata (i dzieci starszych) oraz dla ich rodziców, raz w tygodniu

SZPERAKI - grupy planowane w roku 2019/20 oraz zasady organizacyjne zajęć

Warsztaty pomyślane tak, aby dzieci w przyjaznej grupie rówieśników (i towarzyszących im dorosłych) oraz w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, bawiły się zgodnie ze swoimi potrzebami rozwojowymi. A poprzez zabawę: 

  • - wzmacniały same siebie,

  • - ćwiczyły samodzielność, sprawczość, podejmowały wyzwania,

  • - zdobywały umiejętności przydatne na co dzień,

  • - doświadczały radości odkrywania świata,

  • - uczyły się, jak być i działać w grupie - w zgodzie z własnymi potrzebami, ale i z szacunkiem dla innych.

Podczas warsztatów dzieci robią to, co najbardziej lubią. W przestrzeni zaaranżowanej z myślą o ich różnych potrzebach działają tak, jak potrzebują i we własnym rytmie. Pomoce pomyślane są tak, aby dzieci doświadczały i odkrywały siebie w działaniu. Czasem tak, jak podpowiada pomoc, a czasem zupełnie odwrotnie - wedle własnej fantazji i niekoniecznie stosownie do właściwego przeznaczenia.

 

Szperaki to autorski projekt Fundacji Sto Pociech. Zajęcia odbywają się w przygotowanej przestrzeni (szperalnia, papralnia, ogród) wyposażonej w pomoce do pracy własnej wg. metody Marii Montessori i pomoce do działań wspólnych.

 

Prowadzenie zajęć -Kasia Dulniak, Agata Maj,  Monika Hofmokl-Ostrowska, Dorota Piszczatowska, Marlena Szymczyk, Karolina Wojno.

Obmyślając zajęcia, czerpiemy z pedagogiki Marii Montessori i w dużej mierze z własnych doświadczeń. Chcemy przede wszystkim ucieszyć dzieci. Zafascynować je niezwykłością tego, co nas otacza i  wzmocnić ich wiarę we własne możliwości i umiejętności. Chcemy, by stwierdzenie “nie umiem”, “nie potrafię”- zastępowały decyzją: “to jest dla mnie trudne, ale spróbuję sobie z tym poradzić”.

Szperaki to uwspólniony merytorycznie program warsztatowy jednak to, co dzieje się na zajęciach, różni się w zależności od prowadzącej i potrzeb danej grupy.

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top