Szperaki 2019/20

 Roczny cykl spotkań dla dzieci, które w 2019 roku kończą 2 lata (i dzieci starszych) oraz dla ich rodziców, raz w tygodniu

SZPERAKI - grupy planowane w roku 2019/20 oraz zasady organizacyjne zajęć

Warsztaty pomyślane tak, aby dzieci w przyjaznej grupie rówieśników (i towarzyszących im dorosłych) oraz w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, bawiły się zgodnie ze swoimi potrzebami rozwojowymi. A poprzez zabawę: 

  • - wzmacniały same siebie,

  • - ćwiczyły samodzielność, sprawczość, podejmowały wyzwania,

  • - zdobywały umiejętności przydatne na co dzień,

  • - doświadczały radości odkrywania świata,

  • - uczyły się, jak być i działać w grupie - w zgodzie z własnymi potrzebami, ale i z szacunkiem dla innych.

Podczas warsztatów dzieci robią to, co najbardziej lubią. W przestrzeni zaaranżowanej z myślą o ich różnych potrzebach działają tak, jak potrzebują i we własnym rytmie. Pomoce pomyślane są tak, aby dzieci doświadczały i odkrywały siebie w działaniu. Czasem tak, jak podpowiada pomoc, a czasem zupełnie odwrotnie - wedle własnej fantazji i niekoniecznie stosownie do właściwego przeznaczenia.

 

Szperaki to autorski projekt Fundacji Sto Pociech. Zajęcia odbywają się w przygotowanej przestrzeni (szperalnia, papralnia, ogród) wyposażonej w pomoce do pracy własnej wg. metody Marii Montessori i pomoce do działań wspólnych.

 

Prowadzenie zajęć -Kasia Dulniak, Agata Maj,  Monika Hofmokl-Ostrowska, Dorota Piszczatowska, Marlena Szymczyk, Karolina Wojno.

Obmyślając zajęcia, czerpiemy z pedagogiki Marii Montessori i w dużej mierze z własnych doświadczeń. Chcemy przede wszystkim ucieszyć dzieci. Zafascynować je niezwykłością tego, co nas otacza i  wzmocnić ich wiarę we własne możliwości i umiejętności. Chcemy, by stwierdzenie “nie umiem”, “nie potrafię”- zastępowały decyzją: “to jest dla mnie trudne, ale spróbuję sobie z tym poradzić”.

Szperaki to uwspólniony merytorycznie program warsztatowy jednak to, co dzieje się na zajęciach, różni się w zależności od prowadzącej i potrzeb danej grupy.

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
I agree with the Regulamin
Back to Top