Papralnia 2017/18

Zajęcia dla dzieci od 2 lat i ich rodziców. Poniedziałki, godz. 9.15-10.15

Zajęcia pomyślane tak, aby dzieci w przyjaznej grupie rówieśników (i towarzyszących im dorosłych) oraz w specjalnie przygotowanej przestrzeni, mogły cieszyć się nieskrępowaną zabawą tym, co rozlewa się, rozsypuje, klei się, brudzi i chlapie

PAPRALNIA to przestrzeń w Stu Pociechach, w której można bawić się tym, co rozlewa się, rozsypuje, rozmazuje, klei, ciapie, chlapie. Z papralni często wychodzi się mokrym i brudnym. Zapraszamy tu tych, którzy śmiało zanurząją ręce we wszelkich nieznanych maziach, jak i tych, którzy czują niechęć do tego, co niezbyt zachęcająco wygląda, podejrzanie pachnie, obkleja ręce i z którym nie wiadomo, co zrobić.

W papralni odkrywamy i oswajamy rozmaite ciecze, mazie i mieszanki. Czasem błotno-ciemne i dziwnie pachnące, czasem śnieżnobiałe i puszyste, czasem przeźroczyste i lodowate, a czasem mieniące się kolorami i szybko znikające. Doświadczamy ich. Przypatrujemy się przemianom kształtów i kolorów. Własnoręcznie je wywołujemy. Kiedy trzeba rozmawiamy, a kiedy nie trzeba, w milczeniu działamy.

Oprócz doświadczania - dotykania, mieszania, ugniatania, przelewania, wałkowania - w papralni jest też czas na ćwiczenie precyzji rąk i skupione działanie. Łapiemy krople wody, oddzielamy ziarna i sypiemy obrazy. Tworzymy z tego, co się rozlewa, rozsypuje i przemienia. W papralni powstają cuda i cudeńka. Przede wszystkim z wody, z piachu, z błota. Zachwytu i zdziwienia wystarcza i dla dzieci i dla dorosłych.

A wszystko to robimy razem. W przyjaznej gromadzie rówieśników i towarzyszących im dorosłych. Przy okazji ćwiczymy się w tym, jak działać w grupie zgodnie ze swoimi potrzebami i z szacunkiem dla innych.

Prowadzenie zajęć: Dorota Piszczatowska

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zasady organizacji zajęć PAPRALNIA 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik.
Regulamin
Back to Top