Papralnia 2019/20

Zajęcia sensoryczno - plastyczne dla dzieci od 3 lat (i starszych) z towarzyszeniem rodziców.

Zajęcia pomyślane tak, aby dzieci w przyjaznej grupie rówieśników i w specjalnie przygotowanej przestrzeni, mogły cieszyć się zabawą tym, co rozlewa się, rozsypuje, klei, brudzi, ciapie i chlapie, a przez bogate wrażenia dotykowo-wzorkowe, doświadczały rozmaitych materiałów i struktur, wywoływały ich przemiany i ćwiczyły sprawność rąk.

 

Daty spotkań, opłata i inne szczegóły dotyczące zajęć znajdują się tutaj Zasady organizacji zajęć PAPRALNIA  

Warunkiem zapisania na zajęcia jest opłata wpisowa 150 zł - płatność poprzez system sprzedaży  lub na recepcji Stu Pociech (pon.-pt. 9.00-15.00)

 

papralnia 1

 

PAPRALNIA to przestrzeń w Stu Pociechach, w której można bawić się tym, co rozlewa się, rozsypuje, rozmazuje, klei, ciapie, chlapie. Z papralni często wychodzi się mokrym i brudnym. Zapraszamy tu tych, którzy śmiało zanurząją ręce we wszelkich nieznanych maziach, jak i tych, którzy czują niechęć do tego, co niezbyt zachęcająco wygląda, podejrzanie pachnie, obkleja ręce i z którym nie wiadomo, co zrobić.

W papralni odkrywamy i oswajamy rozmaite ciecze, mazie i mieszanki. Czasem błotno-ciemne i dziwnie pachnące, czasem śnieżnobiałe i puszyste, czasem przeźroczyste i lodowate, a czasem mieniące się kolorami i szybko znikające. Doświadczamy ich. Przypatrujemy się przemianom kształtów i kolorów. Własnoręcznie je wywołujemy. Kiedy trzeba rozmawiamy, a kiedy nie trzeba, w milczeniu działamy.

Oprócz doświadczania - dotykania, mieszania, ugniatania, przelewania, wałkowania - w papralni jest też czas na ćwiczenie precyzji rąk i skupione działanie. Łapiemy krople wody, oddzielamy ziarna i sypiemy obrazy. Tworzymy z tego, co się rozlewa, rozsypuje i przemienia. W papralni powstają cuda i cudeńka. Przede wszystkim z wody, z piachu, z błota. Zachwytu i zdziwienia wystarcza i dla dzieci i dla dorosłych.

A wszystko to robimy razem. W przyjaznej gromadzie rówieśników i towarzyszących im dorosłych. Przy okazji ćwiczymy się w tym, jak działać w grupie zgodnie ze swoimi potrzebami i z szacunkiem dla innych.

Prowadzenie zajęć: Dorota Piszczatowska, pomysłodawczyni i realizatorka wielu stu pociechowych zajęć. Obmyślając zajęcia w Papralni czerpie z wiedzy zdobytej na szkoleniu: “Terapia ręki w pracy z dziećmi z deficytami i zaburzeniami małej motoryki” Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top