Dziecięce Laboratorium Muzyczne

Dziecięce Laboratorium Muzyczne (Childrens' Music Laboratory) zaprasza na zimowo-wiosenny cykl zajęć.

Children’s Music Laboratory to kurs skierowany do dzieci w wieku od ok. 3 do 5 roku życia. W czasie cotygodniowej lekcji grupowej, w której dziecko uczestniczy wraz z rodzicem, w muzycznej atmosferze ujętej w ramy ośmiopunktowych zajęć, możemy stymulować rozwój talentów oraz budować bliską relację ze swoim dzieckiem, kontynuując potem przygodę w domu, gdzie to rodzic staje się  nauczycielem-animatorem zabaw :)

W pierwszym roku naszych zajęć wspieramy kształcenie się u dzieci umiejętności motorycznych, koordynacji, dyscypliny, nastawienia do nauki, słuchu melodycznego i harmonicznego, poczucia rytmu, ekspresji wokalnej, pamięci muzycznej i werbalnej oraz orientacji przestrzennej, dzieci rozwijają też umiejętność współpracy w grupie.

Ponadto kurs ten jest skonstruowany w ten sposób, że w formie zabawy „przy okazji” przygotowuje dziecko (oraz rodziców :) do rozpoczęcia nauki gry na dowolnym instrumencie.

Po zadeklarowaniu uczestnictwa w kursie dziecko otrzymuje do domu małą walizeczkę, która zawiera:

  • - instrument plexiglass w kształcie skrzypiec
  • - 2 drewniane „smyczki”
  • - 2 drewniane klawesy
  • - 3 drewniane kostki
  • - miękką piłeczkę
  • - 2 kastaniety
  • - małe kółeczko
  • - kursor

Pocztą mailową przekazujemy też wszystkie teksty piosenek w formie pdf. oraz link do nagrań audio.

Wszystkie przedmioty, które dzieci otrzymują służą do zabaw z muzyką podczas lekcji oraz w domu razem z mamą lub tatą. Każde ćwiczenie wynika z praktyki instrumentalnej i pomaga w rozwiązywaniu specyficznych i konkretnych problemów, które można napotkać w grze na instrumencie.

Umiejętności motoryczne są rozwijane szczegółowo, ponieważ są ważnym etapem przygotowującym do nauki gry na instrumencie. Jednocześnie wykorzystanie ruchu całego ciała i choreografia pomaga dziecku poznawać i zapamiętywać formę i strukturę utworów repertuaru metodycznego Suzuki w sposób instynktowny i często nieświadomy. Nic nie jest zostawione przypadkowi, ale wszystko jest przemyślane i uważnie przygotowane :)

Autorką kursu Childrens Music Laboratory jest Elena Enrico z Włoch - to owoc jej ponad 30-letniej pracy pedagogicznej z dziećmi i ich rodzicami :)

Aby zobaczyć "jak to wyglada" warto zajrzeć: Children's Music Laboratory

Zajęcia prowadzi:

IMG 6160

Elżbieta Villette, mgr sztuki – absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku wydziału instrumentalnego w klasie skrzypiec. Od 9 lat z zapałem uczy małe dzieci gry na skrzypcach metodą Suzuki, a od 4 lat prowadzi zajęcia muzyczne według pomysłu Eleny Enrico „Dziecięce Laboratorium Muzyczne”, mające na celu m.in. przygotowanie dziecka (i Rodzica ;) do nauki gry na instrumencie. Mama 8 letniej Karolinki, 6 letniego Raphaela i 4 letniego Frania.

 

Informacje organizacyjne:

- zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, w poniedziałki, trwają 60min. godziny:

- 14.30-15.30 -  kontynuacja grupy,

- wielkość grupy: od 5 do 10 dzieci, 

Daty spotkań:

- styczeń: 8, 29
- luty: 5, 12, 19, 26
- marzec: 5, 12, 19, 26

Cena: 

 Opłata semestralna (płatna z góry = liczba zajęć x 30zł, t.j. 300zł za 10 spotkań w 2 trymestrze.

 

Zapisy

- przy zapisie obowiązuje opłata wpisowa 130zł (płatna u prowadzacego zajęcia - zawiera komplet instrumentów muzycznych, do zabaw muzycznych na zajęciach i w domu).

- na pierwsze 2 zajęcia można przyjść bez zobowiązań (płatność 30zł za spotkanie, gotówką na recepcji). Po 2 pierwszych zajęciach prosimy o deklarację i wpłatę za semestr.

- na pierwszych 2 zajęciach w semestrze grupa może być większa. Jeśli nie zbiorą się minimalne grupy wiekowe proponujemy łączenie grup.

- zgłoszenia tutaj>>

- informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top