Dziecięce Laboratorium Muzyczne

Dziecięce Laboratorium Muzyczne (Childrens' Music Laboratory) zaprasza na zimowo-wiosenny cykl zajęć.

Children’s Music Laboratory to kurs skierowany do dzieci w wieku od ok. 3 do 5 roku życia. W czasie cotygodniowej lekcji grupowej, w której dziecko uczestniczy wraz z rodzicem, w muzycznej atmosferze ujętej w ramy ośmiopunktowych zajęć, możemy stymulować rozwój talentów oraz budować bliską relację ze swoim dzieckiem, kontynuując potem przygodę w domu, gdzie to rodzic staje się  nauczycielem-animatorem zabaw :)

W pierwszym roku naszych zajęć wspieramy kształcenie się u dzieci umiejętności motorycznych, koordynacji, dyscypliny, nastawienia do nauki, słuchu melodycznego i harmonicznego, poczucia rytmu, ekspresji wokalnej, pamięci muzycznej i werbalnej oraz orientacji przestrzennej, dzieci rozwijają też umiejętność współpracy w grupie.

Ponadto kurs ten jest skonstruowany w ten sposób, że w formie zabawy „przy okazji” przygotowuje dziecko (oraz rodziców :) do rozpoczęcia nauki gry na dowolnym instrumencie.

Po zadeklarowaniu uczestnictwa w kursie dziecko otrzymuje do domu małą walizeczkę, która zawiera:

  • - instrument plexiglass w kształcie skrzypiec
  • - 2 drewniane „smyczki”
  • - 2 drewniane klawesy
  • - 3 drewniane kostki
  • - miękką piłeczkę
  • - 2 kastaniety
  • - małe kółeczko
  • - kursor

Pocztą mailową przekazujemy też wszystkie teksty piosenek w formie pdf. oraz link do nagrań audio.

Wszystkie przedmioty, które dzieci otrzymują służą do zabaw z muzyką podczas lekcji oraz w domu razem z mamą lub tatą. Każde ćwiczenie wynika z praktyki instrumentalnej i pomaga w rozwiązywaniu specyficznych i konkretnych problemów, które można napotkać w grze na instrumencie.

Umiejętności motoryczne są rozwijane szczegółowo, ponieważ są ważnym etapem przygotowującym do nauki gry na instrumencie. Jednocześnie wykorzystanie ruchu całego ciała i choreografia pomaga dziecku poznawać i zapamiętywać formę i strukturę utworów repertuaru metodycznego Suzuki w sposób instynktowny i często nieświadomy. Nic nie jest zostawione przypadkowi, ale wszystko jest przemyślane i uważnie przygotowane :)

Autorką kursu Childrens Music Laboratory jest Elena Enrico z Włoch - to owoc jej ponad 30-letniej pracy pedagogicznej z dziećmi i ich rodzicami :)

Aby zobaczyć "jak to wyglada" warto zajrzeć: Children's Music Laboratory

Zajęcia prowadzi:

IMG 6160

Elżbieta Villette, mgr sztuki – absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku wydziału instrumentalnego w klasie skrzypiec. Od 9 lat z zapałem uczy małe dzieci gry na skrzypcach metodą Suzuki, a od 4 lat prowadzi zajęcia muzyczne według pomysłu Eleny Enrico „Dziecięce Laboratorium Muzyczne”, mające na celu m.in. przygotowanie dziecka (i Rodzica ;) do nauki gry na instrumencie. Mama 8 letniej Karolinki, 6 letniego Raphaela i 4 letniego Frania.

 

Informacje organizacyjne:

- zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, w poniedziałki, trwają 60min. godziny:

- 14.30-15.30 -  kontynuacja grupy,

- wielkość grupy: od 5 do 10 dzieci, 

Daty spotkań:

- styczeń: 8, 29
- luty: 5, 12, 19, 26
- marzec: 5, 12, 19, 26

Cena: 

 Opłata semestralna (płatna z góry = liczba zajęć x 30zł, t.j. 300zł za 10 spotkań w 2 trymestrze.

 

Zapisy

- przy zapisie obowiązuje opłata wpisowa 130zł (płatna u prowadzacego zajęcia - zawiera komplet instrumentów muzycznych, do zabaw muzycznych na zajęciach i w domu).

- na pierwsze 2 zajęcia można przyjść bez zobowiązań (płatność 30zł za spotkanie, gotówką na recepcji). Po 2 pierwszych zajęciach prosimy o deklarację i wpłatę za semestr.

- na pierwszych 2 zajęciach w semestrze grupa może być większa. Jeśli nie zbiorą się minimalne grupy wiekowe proponujemy łączenie grup.

- zgłoszenia tutaj>>

- informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik.
Regulamin
Back to Top