Domowe przeTwory

"Domowe przeTwory" to warsztaty sensoryczno - artystyczne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich rodziców. Cechą wspólną tych warsztatów są materiały - produkty oraz przedmioty powszechnie stosowane i dostępne w domu, takie jak np. mąka, sól, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudła, pudełka, pudełeczka. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły. Zapraszamy dzieci i rodziców do swobodnej zabawy ze sztuką i odkrywania po raz pierwszy i na nowo radości tworzenia.

 

20 października: To nie jest Papier!

W październiku zdarza nam się już coraz częściej chować w domu i szukać alternatyw - kreatywnych zabaw na deszczowe dni... Chcemy wyjść Wam na przeciw i pokazać jak wiele da się wyczarować za pomocą... papieru! Który zawsze, ale to zawsze znajdzie się w domu - jakikolwiek. :) Bo papiery bywają różne i różne są ich zastosowania. My je wszystkie chętnie wypróbujemy i zajmiemy się tworzeniem różności z papieru pakowego, bibuły, papieru do pieczenia, zwykłych kartek z bloku lub papieru... jadalnego! :) Będzie kolorowo i szeleszcząco, a na koniec każdy z Was wyjdzie z własnoręcznie zrobioną kartką. Jako, że czas to jesienny to w trakcie zajęć tę jesień będziemy celebrować na różne papierowe sposoby.

24 listopada: To nie jest kamień!

Szare, czarne, małe, duże. Czasem na nie nadepniemy, czasem się o nie potykamy. Kamyki, kamienie i ogromne głazy... Co można z nich stworzyć, czy kamienie mogą stać się owadami, czy można się nimi bawić w poszukiwaczy skarbów? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź na naszych zajęciach. 

 

15.12. To nie jest Patyk!

Często mijamy je, idąc alejkami parkowymi. Czasem podnosimy i bawimy się nimi, rzucamy psom. Są też patyki od lodów, od lizaków i u lekarza. Patyki, patyczki, gałązki.

Na zajęciach sprawdzimy, co można z nich wyczarować. Może pajęczynę albo ludzika? A może gwiazdę lub inną świąteczną ozdobę na choinkę?

19.01. To nie jest Makaron!

To stały bywalec w naszych domach i częsty gość na talerzu, ale podczas tych zajęć odkryjemy go na nowo. Stworzymy razem makaronowe królestwo, w którym będziecie mogli bawić się, tworzyć, poznawać, budować i eksperymentować. Zapraszamy serdecznie makaronowych artystów i wszystkich wielbicieli spaghetti, rurek i wstążek.

Zaczynamy zapisy na semestr jesienny:

- zajęcia odbywaja się 1 raz w miesiącu, w soboty i trwają 1,5 godz., rozpoczynają się o godz. 10.30 i o 13.00

- daty spotkań w semestrze jesiennym: 20.10, 24.11, 15.12 i 19.01. Grupa ruszy, jeśli zbierze się 12 osób.

- opłata 160zł za 4 zajęcia, dla rodzeństwa 25% zniżki.

W przypadku nieobecności dziecka nie ma możliwości odrabiania zajęć, ani zwrotu opłaty. Uczestnik zajęć może odstąpić swój bilet komuś, kto chciałby uczestniczyć w zajęciach, ale Fundacja Sto Pociech nie uczestniczy w tym pośrednictwie.

- zapisy i opłata za semestr jesienny na recepcji Stu pociech (poniedziałek - piątek godz. 9.00-15.00) lub  

Opłacając zajęcia on-line, prosimy o wypełnienie formularza danych >>> Umożliwi nam to kontaktowanie się z Państwem.

 

Na warsztatach dzieci mogą się pobrudzić. Prosimy o takie ubranie, w którym dzieci będą mogły swobodnie działać.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top