Koncert muzyki klasycznej dla ucha dorosłego i malucha

Adwent. Czekamy na Święta, a skrzypce i wiolonczela umilają nam czekanie, rozgrzewają i kołyszą. Słuchacze w każdym wieku mile widziani: od maluszków, przez przedszkolaki, po doświadczonych melomanów, ich rodziców, dziadków i nianię. Bach, Czajkowski i inni mistrzowie kompozycji zapewniają przedsmak świątecznych przyjemności. 

Zagrają: Anna Majcherczyk-skrzypce, Izabela Buchowska-wiolonczela

Cena biletu: 30zł. Dzieci do 12 miesiąca życia wstęp wolny. 

Bilety dostępne na Bilety24  oraz w miarę wolnych miejsc - przed koncertem.

Uwaga. Widownia na stołkach, poduszkach i materacach. Ze względu na maluszki prosimy o buty na zmianę (ew. skarpetki) lub używanie ochraniaczy, które udostepniamy przy wejściu.

W trakcie koncertu Kafejka jest zamknięta a od godz. 15.30 Fundacja Sto Pociech jest zarezerwowana wyłącznie dla słuchaczy. Zaraz po koncercie wracamy do normalnego trybu pracy.

We współpracy z

logo final1

 

Przedstawiamy nasze pierwsze skrzypce: Anna Majcherczyk!
Choć skrzypce to jej największa miłość, jest człowiekiem orkiestrą. Grała w najważniejszych salach koncertowych Europy, uczyła gry na skrzypcach w Kostaryce, stworzyła pionierski portal o muzyce klasycznej helloclassic i współtworzy Basy i Bobasy.

Nie wyobraża sobie życia na ziemii bez skrzypiec, kawy i lotów interkontynentalnych.

Koniecznie dowiedzcie się o niej więcej:
Ania ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie (u prof. W. Kwaśnego) oraz "Kunstuniversität" Graz (w klasie prof. Maighread McCrann). Grając w najlepszych orkiestrach wystąpiła m.in. w Concertgebouw Amsterdam, Musikvereinsaal Wien, Tonhalle Zürich.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. u Krzysztofa Pendereckiego, Teemu Kupiainen, Ralfa Gothoniego, Reinera Schmidt (Hagen Quartett) oraz Petera Goetzel i Volkharda Steude (Filharmonicy Wiedeńscy).
Równolegle do skrzypiec, studiowała też dziennikarstwo (przelotnie) oraz socjologię (do skutku – napisała pracę magisterską o społeczeństwie obywatelskim w Polsce).

W ramach stypendium Socrates-Erasmus studiowała u prof. Paula Roczek na Universität Mozarteum w Salzburgu.
W latach 2012-2018 pełniła stanowisko zastępcy prowadzącego drugich skrzypiec w Bremer Philharmoniker.

W 2016 roku przez pół roku uczyła skrzypiec w Instituto Nacional de la Musica w San Jose oraz w innych instytucjach muzycznych w Kostaryce. Po hiszpańsku, choć, kiedy jechała do Kostaryki, nie mówiła ani trochę w tym języku. Ale, jak mówią, muzyka to uniwersalny język...

Od 2018 roku w ramach helloclassic.com pisze o muzyce klasycznej w rzadko spotykanej formie newsletterów, pozyskując dla niej coraz szerszy krąg odbiorców.

 

Piszą o niej: „znakomita, bardzo muzykalna i inteligentna; wirtuozowsko opanowała swój instrument, ma perfekcyjną intonację” (B. Arnon, Juilliard School). 

Izabela Buchowska, niesamowicie utalentowana wiolonczelistka, swoją muzyczną biografią mogłaby obdzielić kilka osób. 

Jest mamą dwójki wspaniałych dzieci, prawie 6-cio letniej Basi i 3-letniego Piotrusia, które latem tego roku, ku zdziwieniu dorosłej publiczności, wysłuchały m.in. finałowego koncertu Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie :) 😮😮😍😍 Wasze dzieci też tak potrafią!

 Więcej o Izabeli poniżej, choć to i tak o wiele za mało :)

„prezentująca wielką wrażliwość muzyczną i wirtuozerię” (Super Express New York), “[gra] bez kompleksów, bez oglądania się za siebie” (J. Hawryluk, Ruch Muzyczny).

Jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz DAAD, stypendium rządu niemieckiego. Absolwentka studiów w Poznaniu, Lubece i Nowym Jorku gdzie ostatni semestr spędziła jako gościnna artystka w słynnej Juilliard School.

Firma Dux wydała jej debiutancką płytę „Polish Music for Cello and Piano”, nagraną z Jakubem Tchorzewskim w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach. Jako solistka i kameralistka występowała podczas wielu znaczących festiwali w Polsce i na świecie. W 2019 roku z zespołem Cello 2 Cello koncertować będzie m.in. w Hong Kongu, Japonii, USA, Indiach, Chile, Argentynie, Grecji, we Włoszech, na Tahiti, Tajwanie i Karaibach

Izabela często pojawia się jako wiolonczelistka w programach  telewizyjnych i radiowych, nagrywa muzykę do filmów i seriali TV. Koncertuje również na specjalnie dla niej zaprojektowanej wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej.

 fot. Robert Zuchniewicz

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top