Karnawałowe tańce rodzinne z muzyką na żywo

Wiatr po mieście hula,
nas muzyka utula.
Śnieg srebrzysty lata, 
U nas polka skrzydlata.

Mróz uszy szczypie,
A dzieciarnia w rytmie tupie
Bałwanowi brakuje patyka
My tańczymy przy kapeli walczyka.

Mróz zabrania nam skakać do wody,
Więc tańczymy długie korowody.  
Tylko Was tu brakuje,
Więc kostiumy wdziewajcie
 I z dziećmi - przebierańcami na zabawę bieżajcie.

Zagra dla Was kapela pełna ognia, wigoru.
Znacie ją ze słynnego Rodzinnego Taboru :)

 

Sobota 16.02 godz. 16.30 - 18.00

Zapraszamy dzieci od ok. 2 do 6 r.ż. z rodzicami

Zagrają dla Was: Dominika Oczepa, Agata Krawczyk i Katarzyna Andrzejowska - de Latour. Bal poprowadzi Diana Szawłowska.

Wejściówka: 25 zł od osoby (każdej, małej i dużej). Bilety na recepcji (pon. - pt. 9 - 15) lub  

Prosimy wszystkich o zabranie butów na zmianę i trochę wcześniejsze przybycie, tak, żeby spokojnie przygotować się do balu.

Współorganizatorem imprezy jest Rodzinny Tabor. Rodzinny Tabor to festiwal tradycji Podkarpacia odbywający się od 3 lat w Zawadce Rymanowskiej w Beskidzie Niskim.  Jest to tydzień intensywnych przeżyć, bliskie spotkanie z ludźmi, z tradycyjnymi pieśniami, tańcami, instrumentami i rękodziełem Podkarpacia, a zarazem okazja do wspólnej zabawy dla dzieci i dorosłych. To warsztaty, wykłady, potańcówki przy kapeli na żywo, piękna beskidzka przyroda, plac zabaw, kozy, owce, konie... Spotkacie tu pasjonatów i naukowców, przedstawicieli różnych narodowości i grup etnicznych, amatorów i profesjonalistów, mistrzów i uczniów, dziewięćdziesięcioletnich muzykantów ze wsi i tych młodych z miasta… Wszystkich łączy ciekawość tradycji i chęć doświadczania jej całym sobą.

Uwaga. Od godziny 16 fundacja otwarta będzie tylko dla gości, którzy wykupili bilety na bal.

 

O muzykach:

Dominika Oczepa

Dominika Oczepa - Skrzypaczka zafascynowana polską muzyka tradycyjną. Od pięciu lat zgłębia tajniki gry wiejskich skrzypków weselnych, jeżdżąc po Polsce i czerpiąc nauki u żyjących jeszcze mistrzów. Folklor muzyczny traktuje jako znakomitą bazę do pracy z dziećmi. Ukończyła kurs umuzykalniający dla dzieci metodą E.E.Gordona. Współtworzy zespoły Szalone One oraz Kapela Towarzyska.

18556076 704713243045988 6385988874849405670 n

Agata Krawczyk - Muzyk (gra na skrzypcach i cymbałach) i muzykoterapeutka, terapeutka, nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny. Członek – założyciel Stowarzyszenia Dom Tańca. Opracowała, koordynowała i współrealizowała szereg projektów popularyzujących kulturę tradycyjną, m.in Rodzinny Tabor. Jako muzyk współtworzy obecnie Kapelę Karuzela. Jako muzykoterapeuta i wychowawca od 1995 r. prowadzi zajęcia muzyczno - taneczne w przedszkolach, szkołach, świetlicach dla dzieci i młodzieży i dorosłych; obecnie nauczycielka w Niepublicznej Szkole Podstawowej na Conrada 7. Mama dwóch córek.

kasia andrzejowska orig

Katarzyna Andrzejowska - de Latour - Absolwentka Akademii Muzycznej (Wychowanie Muzyczne); od ponad piętnastu lat zajmuje się jako polską muzyką ludową różnych regionów, szczególnie melodiami mazurkowymi. Gra na skrzypcach w manierze wiejskiej oraz na instrumentach perkusyjnych (ksylofon 4-rzędowy, cymbały rzeszowskie, dzwonki oraz baraban i bębenek obręczowy), a także drobnych instrumentach pasterskich, takich jak fujarka bezotworowa czy organki. Gry na skrzypcach uczyła się od ludowych muzykantów z różnych okolic Polski. Stara się wiernie odtwarzać starodawną muzykę, aby jej niezwykłe piękno mogło trwać jak najdłużej. Zachowuje oryginalne zdobienia, frazę, smyczkowanie, tempo i puls dawnych melodii. Grała w kapelach grających muzykę tradycyjną „Czarne Motyle”, „Kapela z Milanówka”, „Pies Szczeka”, obecnie tworzy grupą muzyczną „Karuzela”. Mama czworga dzieci.

Diana Szawłowska1

Witold Roy Zalewski - śpiewak, muzykant, animator kultury, dokumentalista. Poznaje i wykonuje tradycyjne pieśni z różnych regionów Polski i Europy wschodniej oraz instrumentalną muzykę ludową. Gra m.in. na akordeonie, fujarkach, skrzypcach i bębnach. Laureat II nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w kategorii folklor rekonstruowany.
Jest współtwórcą programu Mały Kolberg, w ramach którego dokumentuje i publikuje zabawy tradycyjne z różnych części Polski. Gra do tańca dla dorosłych i dla dzieci.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top