Jak mówić? Jak słuchać?

 Warsztat dla rodziców

Warsztaty umiejętności wychowawczych „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” oparte są na metodzie Faber/Mazlich.                                                                  

Wiadomo, że trzeba być cierpliwym i przemawiać do dzieci łagodnie, ale co zrobić, jak to zupełnie nie działa? Co zrobić, kiedy dziecko reaguje dopiero na krzyk, a mówić to sobie można wiele razy?

A co, jeżeli nie zawsze jesteśmy konsekwentni? Czy sami mamy być niewolnikami własnych ustaleń? Czy jest jakieś wyjście dobre dla nas i naszych dzieci?

Wiadomo, że karać się nie powinno, ale co w takim razie robić? A jak odróżnić konsekwencje od kary? Gdy np. dziecko nie sprzątnie klocków i wyrzucę je do śmietnika to konsekwencja czy już kara?

A co mam zrobić, jeżeli moje dziecko jest leniwe, nadwrażliwe, lękliwe, agresywne i to mnie przeraża. Czy mogę je zmienić? Jakoś mu pomóc?

Chwalenie pewnie jest dobre, ale czy nie jest niebezpieczne? Czy dziecko się nie przyzwyczai i przestanie reagować albo spocznie na laurach zadowolone z siebie i przestanie się mobilizować?

Jeżeli zadajesz sobie takie i podobne pytania, jeżeli zdaża Ci się, że nie jesteś zadowolona czy zadowolony, z tego jak udało Ci się rozwiązać pewne sytuacje, jeżeli masz sporo wątpliwości, a zależy Ci na tym, aby mieć dobry kontakt ze swoim dzieckiem, to ten warsztat jest dla Ciebie.

Zapraszamy na 10 trzygodzinnych spotkań w grupie rodziców w Fundacji Sto Pociech. W wypadku wystąpienia obostrzeń sanitarnych związanych z COVID 19  możemy przenieść spotkania do internetu.


Poruszymy m.in. tematy:

- uczucia - lubiane i nie - jak z nimi żyć?

- granice - jak je stawiać, żeby było łatawiej a nie trudniej?

- jak zachęcać dziecko do współpracy?

- co zamiast karania?

- samodzielność , role, pochwały .

Grupa wieczorna środy 18.00 - 21.00  strat grupy  14 października 2020

Prowadzące : Janka Rykowska, Maria Smereczyńska 

Koszt: 690 zł*

grupa ruszy po zebraniu się co najmniej 10 osób

Wyjątkowo na ten warsztat zapraszamy też małżeństwa. W wypadku zgłoszenia pary zapraszamy na wcześniejsze konsultacje płatne, osobno wedłyg taryfikatora konsultacji.

Zgłoszenia:  wypełnij formularz

Aby zarezerwować miejsce w grupie należy wypełnić formularz i dokonać wpłaty na konto oraz wysłać informację o dokonanej wpłacie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nr konta:  68 2030 0045 1110 0000 0282 3230

W przypadku rezygnacji z warsztatów na 1 dzień przed rozpoczęciem zajęć wniesiona opłata nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć Fundacja zwraca połowę wniesionej opłaty.

  • Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule prosimy wpisać "jak mówić... jak słuchać..."
  • Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się grupa min. 10 osób

* UWAGA: Koszt warsztatów wynosi 660 zł, 30 zł stanowi opłatę solidarnościową. Pobieranie jej umożliwia nam budowanie funduszu, z którego możemy dofinansować uczestnictwo osób, które nie mogą pokryć wszystkich kosztów.

P.S. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, a chcesz skorzystać z naszej oferty warsztatowej, napisz nam o tym.

Regulamin uczestnictwa 

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top