×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/stopocs/www/s/images/stories/konferencja.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/konferencja

Informacje

Rejestracja na konferencję: 

kup bilet >>>>

Tego jeszcze nie było! 

Robimy naszą pierwszą konferencję! Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Podczas konferencji będzie można wziąć udział w wykładach profesjonalistów, zajmujących się problematyką więzi oraz w warsztatch prowadzonych przez nasz zespół.

{gallery}konferencja{/gallery}

Tego jeszcze nie było! Robimy naszą pierwszą konferencję! Zapraszamy rodziców, wychowawców i osoby pracujące z rodzinami. Chcemy zwrócić Waszą uwagę na znaczenie więzi we wczesnej relacji opiekuna z dzieckiem i jej wpływ na dalszy rozwój dziecka.

Podczas konferencji będzie można wziąć udział w wykładach profesjonalistów, zajmujących się problematyką więzi oraz w warsztatch prowadzonych przez nasz zespół.

 

PROGRAM KONFERENCJI

20.04 - piątek - WARSZTATY

Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na równoległy przebieg warsztatów, każdy uczestnik moze wziąć udział w maksymalnie 3 warsztatach.

10:00 – 12:00 warsztat 1

warsztat1

12:00 – 12:30 przerwa kawowa

12:30 – 14:30 warsztat 2

warsztat2

Zapraszamy na krótki warsztat o zabawach sensorycznych, na którym dowiesz się : 
- czym są, jaka jest ich wartość, jak je dostosowywać do wieku i potrzeb dziecka;
- jak wspólne babranie, brudzenie, eksperymentowanie buduje i pogłębia relacje dziecka z rodzicem. 
Warsztat dla rodziców i opiekunów dzieci od o do 5 r.ż.

LUB warsztat 3

warsztat3a

... Wszystkie mogą stać się pretekstem do spotkania dziecka z rodzicem. Jakże nieprzecedzona w bogactwie jest chociażby łyżka durszlakowa! Zapraszam do przypatrzenia się jej z bliskości i z dystansu. Z rozmaitych perspektyw, pozwalających dostrzec coś więcej niż zwykły sprzęt kuchenny. 

14:30 – 16:00 przerwa obiadowa

16:00 – 19:00 warsztat 4

wiez Janka kaska

LUB warsztat 5

warsztat5 

 

21.04 - sobota - WYKŁADY:

10:00 – 10:30 Otwarcie konferencji - Anna Ciupa 

wstep

10:30 – 11:30 wykład 1

wyklad1

11:30 – 12:00 przerwa kawowa

12:00 – 13:00 wykład 2

wyklad2

A może potem nie poradzi sobie beze mnie?” Na wykładzie będziemy rozmawiać o tym, dlaczego to wsparcie rodziców ma tak duże znaczenie w rozwoju dzieci, a szczególnie w regulacji emocji. Poruszymy kwestie dotyczące różnic w regulacji i kontroli emocji, możliwości, które mają w tym zakresie małe dzieci oraz strategii, które mogą być dla nich wspierające. Bazując na wiedzy o rozwoju emocjonalnym dzieci i rozwoju mózgu, będziemy sięgać do takich metod, które umacniają relacje dorośli-dziecko, a jednocześnie stanowią pewnego rodzaju „ładowanie baterii” na dziecięcą przyszłość. 

13:00 – 13:30 przerwa kawowa

13:30 – 14:30 wykład 3

wyklad3a

O potrzebie wyrażania tych przeżyć i wartości różnych form wsparcia, środowiskowego i profesjonalnego, jakiego potrzebują rodzice i dzieci w ich wspólnej drodze, od samego jej początku, warto mówić otwarcie i wprost, doceniając intuicyjne wybory rodziców i wzmacniając ich poczucie kompetencji, ale też „odczarowując” temat rodzicielskich trudności. Prezentacja ma na celu przybliżenie tej problematyki.

14.30 - 15.30 Czas na wymianę myśli i doświadczeń

 

PATRONUJĄ NAM

 

 HONOROWY PATRONAT

RPD logo z godlem mm

ORAZ


dziecisawazne logo

DZIECKO czerwone OKczasdzieci logo ladnebebe logo

 

PRELEGENCI

Do prowadzenia wykładów zaprosiliśmy znamienitych gości - ekspertów w dziedzinie psychologii rozwojowej. Poniżej sylwetki prelegentów.

 Anita Janeczek – Romanowska - psycholog dziecięcy, autorka strony www.bycblizej.pl, współzałożycielka Ośrodka Wsparcia i Rozwoju Bliskie Miejsce. Od 10 lat wspiera rodziców i specjalistów pracujących z małymi dziećmi.  Współpracuje z poradniami, przedszkolami i ośrodkami wsparcia dla rodzin. W swojej pracy chce wspierać dzieci i dorosłych w umacnianiu relacji między nimi. Ma głębokie przekonanie, że bezpieczna, bliska relacja między dzieckiem a dorosłym jest zasobem, który daje moc do zmiany i rozwoju. Stawia na rzetelną i sprawdzoną wiedzę psychologiczną, na bieżąco śledzi badania z zakresu psychologii dziecka, a ich rezultaty pomaga przełożyć rodzicom na język i realia codzienności. W codzienności i praktyce zawodowej czerpie z Porozumienia bez przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, teorii Daniela Siegela i innych niedyrektywnych koncepcji. Doświadczenie własnego macierzyństwa uważa za najlepszą z podyplomówek i kursów, w jakich dotychczas brała udział.

Diana Senator - dr psychologii i mgr biotechnologii.  Wiele lat pracowała w Poradni dla Dzieci z Autyzmem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.  Obecnie prowadzi własny ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się zintegrowanym spojrzeniem na człowieka od podstaw genetycznych poprzez neuronaukę do podejścia  humanistycznego.

Magdalena Polaszewska – Nicke - psycholożka, współzałożycielka i prezeska ZERO-PIĘĆ. Fundacji na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci. Współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej oraz przedszkolami. W swojej praktyce koncentruje się na wspieraniu dzieci i ich rodziców, m.in. poprzez psychoanalityczną terapię ukierunkowaną na relację rodzic-dziecko. Jest współautorką programów profilaktycznych realizowanych przez Fundację ZERO-PIĘĆ, adresowanych do rodziców małych dzieci oraz profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi, udziela konsultacji indywidualnych i rodzinnych, prowadzi warsztaty dla rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 lat, a także dla rodziców spodziewających się narodzin swych dzieci. Jest członkinią  World Association for Infant Mental Health, autorką przekładów tekstów naukowych z języka angielskiego, m.in. książki „Przywiązanie” Johna Bowlby’ego, oraz współautorką tekstów dotyczących szeroko pojętej tematyki przywiązania.

Anna Ciupa - psycholog, kierownik Ośrodka Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W 1988 wraz z p. doc H.Olechnowicz stworzyły klub terapeutyczny dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. U podstaw działania tego ośrodka przyjęto założenia wyprowadzone z teorii więzi Bowlbiego oraz założeń terapii niedyrektywnej doc H.Olechnowicz. Wykładowca studiów podyplomowych dla nauczycieli upowszechniających powyższe założenia.

O prowadzących warsztaty przeczytacie na stronie Zespół Stu Pociech>>

 

PARTNER

logo FoodWise

Partnerem konferencji „Więź w codzienności” jest Foodwise, internetowa poradnia dietetyczna. Bo jedzenie jest bardzo ważnym elementem naszego życia codziennego. Wspólne buszowanie w warzywniaku lub innym sklepie z żywnością, wspólne przygotowywanie posiłków czy wreszcie wspólne ich spożywanie to piękne chwile, które budują życie dziecka. WIĘCEJ

Koszt udziału w konferencji:

 40zł - 1 warsztat (piątek)

100zł - wykłady (sobota)

pakiety promocyjne:

120zł - 1 warsztat i wykłady, 140zł - 2 warsztaty i wykłady, 160zł - 3 warsztaty i wykłady

 

Zapewniamy uczestnikom przerwy kawowe.

Nie zapewniamy posiłków. Na miejscu, w kafejce, jest możliwość zjedzenia obiadu (tarty, zupy, pierogi). 

 

Konferencja odbędzie się w siedzibie Fundacji:

Fundacja Sto Pociech
ul. Freta 20/24 a 
00-227 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Tel: +48 530 494 027 

Rejestracja na konferencję: 

kup bilet >>>>

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top