|
Sto Pociech to także miejsce spotkań z kulturą i sztuką dla rodzin z małymi dziećmi. W ramach projektu "Łapanie bakcyli" organizujemy koncerty, wystawy i warsztaty artystyczne (muzyczne, plastyczne, teatralne i inne) dla całej rodziny. "Łapanie bakcyli" umożliwia rodzinne odkrywanie sztuki i inspiruje do twórczego spędzania czasu ze sobą. Dzieci i rodzice wspólnie doświadczają radości bycia twórcą i mogą zbudzić drzemiące w sobie talenty. Informacje o bieżących wydarzeniach w kalendarzu i na www.stopociech.pl
WYSTAWY
Wystawy organizowane w Stu pociechach adresowane są do dzieci i ich rodziców, prace eksponowane są na wysokości wzroku przeciętnego czterolatka, tak, żeby maluchy mogły oglądać bez zadzierania głowy. W ten sposób stworzyliśmy okazję do prawdziwego spotkania z dziełem, oswajanie się z nim, przyjrzeniu się z bliska kolorom, formom, strukturze i technice jego wykonania. Można pokazywać palcem i dotykać!
Co było?
Wystawy z cyklu Złap Bakcyla sztuki 2008
Wystawy prezentujące twórczość plastyczną polskich ilustratorów, adresowaną do najmłodszych dzieci (2-7) i ich rodziców. Wystawom towarzyszyły warsztaty plastyczne dla dzieci i wykłady na temat współczesnej sztuki ilustrowania oraz na temat tego, jak wzmacniać w dzieciach naturalną postawę aktywnego i świadomego odbiorcy sztuki.
Wystawa Linnea w ogrodzie Moneta 2009
wystawa i warsztaty wokół twórczości Claude'a Moneta zainspirowane książką Christiny Björk i Leny Anderson pod tym samym tytułem
Wystawa "Opowiem Wam o Afryce" 2010 - wystawa dla dzieci, opowiadająca o zagubionej w afrykańskim buszu małej zambijskiej miejscowości - Mpunde, o jej mieszkańcach i ich codziennym życiu. Historia "opowiedziana" jest rysunkami zambijskich dzieci i zdjęciami Krzysztofa Iwińskiego
KONCERTY I PRZEDSTAWIENIA
Koncert afrykański dla najmłodszych w wykonaniu zespołu Fundacji Kreatywnej Edukacji: Jolanty Gawryłkiewicz i Danieli Wyrbińskiej z towarzyszeniem zespołu muzyki zachodnio-afrykańskiej Annye Folike. 04.2010
Ania Broda "A ja nie chcę spać" - obrazki muzyczne dla małych i dużych, o chrapiącej śliwce, dzikiej wróżce, czarnym lwie i gadającym parasolu... do niespania, bujania w obłokach, do wzruszania i śmiania się. Surrealistyczna i liryczna muzyka akustyczna do wierszy Doroty Gellner, Teofila Lenartowicza, Włodzimierza Słobodnika i Danuty Wawiłow, marzec 2010.
Spektakl muzyczny p.t. Kusy Janek w wykonaniu zespołu Prusinowski Trio - 2009/2010 - na przedstawienie składają się na dawne zabawy, piosenki i tańce. Dzieci są nie tylko widzami, ale są zaproszone do wspólnego przeżywania przygód Kusego Janka. Spektakl miał premierę na tegorocznym Biennale Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Koncert ukraińskich pieśni wielogłosowych w wykonaniu folkowego zespołu "Werchowyna" - dla dużych i małych koncert i warsztat kołysankowy - 2009.
Przedstawienie teatru Lwia paszcza p.t. Zagubiona księżniczka - pełna humoru i barw adaptacja pięknej bajki. Aktorzy wykorzystują w grze elementy pantomimy, tańca i śpiewu - 2009.
|