Sto pociech z muzyki

Krótki, miesięczny cykl zajęć, w stałych grupach -  dzieci z opiekunem. 

 Spotykamy się w 4 piątkowe południa 12:30-13:30 

 Zajęcia są zaproszeniem do śpiewania, wplatania muzyki w zabawę i wspólnie spędzany z dzieckiem czas. Towarzyszący temu ruch, często bliski kontakt i dotyk wzmacniają więź rodzica i dziecka.

Każde z zajęć ma taka samą strukturę. Pierwsze pół godziny, to czas na swobodną zabawę. Druga część zajęć to muzykowanie: gra na małych instrumentach, szukanie dźwięków w sobie i w tym co dookoła nas oraz zabawy, którym towarzyszy śpiew. Dzieci i rodzice są zaproszeni do interakcji podczas zabaw muzycznych - do klaskania, śpiewania, biegania, tupania, naśladowania dźwięków i gestów oraz do spontanicznego wyrażania tego co w każdym śpiewa i gra. Będą zabawy paluszkowe, bujanki, masażyki, kołysanki i hopsanki. Mrucząc do małego ucha wyrazimy więcej niż są w stanie przekazać słowa.

Zajęcia prowadzi Olga Kozieł - śpiewaczka, trębaczka, poszukiwaczka starych pieśni, wiejskich śpiewaków i opowieści muzycznych.Od 2005 roku rozwija swoje zainteresowania związane z muzyką tradycyjną - wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach głosowych, tanecznych i instrumentalnych prowadzonych przez wykładowców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy i Serbii. Uczestniczka ekspedycji terenowych w Polsce, Białorusi, Ukrainie i Rosji. Obenie prowadzi badania we wschodniej części Lubelszczyzny w ramach stypendium Prezydenta Miata Lublin pt. „Wołyń w pieśniach”. Członkini wielu zespołów muzyki tradycyjnej (Sekunda Mała, Z Lasu, Zespół Śpiewaczy Ewy Grochowskiej, Lubelski Komitet Pożegnalny), kuratorka cyklu „koncerty domowe”. Prowadzi warsztaty śpiewu dla dorosłych oraz zajęcia muzyczne dla dzieci.

Zapisy na zajęcia   

Regulamin uczestnictwa tutaj >>>

Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top