Klub Terapeutyczny dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców

Dzieci, którym trudniej jest w pełni osobowo rozkwitnąć, zapraszamy do Klubu Terapeutycznego dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Klub działa w Fundacji Sto Pociech, na ul. Freta 20/24a.


Klub powstał w 1989 roku jako przedsięwzięcie dwóch doświadczonych psychologów klinicznych dziecka: prof. Hanny Olechnowicz i mgr Anny Ciupy. Dzieci mogą znaleźć tu pomoc i wsparcie dla swoich potrzeb rozwojowych.

Do Klubu Terapeutycznego zapraszamy dzieci z problemami rozwojowymi oraz zaburzeniami emocjonalnymi w wieku rozwojowym od 0 do 6 lat, ich rodziców, a także rodzeństwo.

Spotkania ukierunkowane są na swobodną aktywność dziecka, dlatego ich struktura jest bardzo elastyczna. Podczas spotkań rozpoznajemy potrzeby psychologiczne i dążenia dziecka. Oferujemy dziecku możliwość swobodnej aktywności równocześnie proponujemy mu siebie i naszą gotowość do kontaktu. Pomagamy dziecku w przezwyciężaniu jego problemów i wspieramy jego wrodzone umiejętności kierowania własnym rozwojem. Naszą uwagę i działania kierujemy także ku rodzicom, zapewniając im wsparcie, oferując konsultacje oraz możliwość rozbudowania ich kontaktu z dzieckiem.

 

W TYM MOMENCIE PRACUJEMY NAD DOSTOSOWANIEM FORMUŁY DZIAŁANIA KLUBU TERAPEUTYCZNEGO DO BIEŻĄCEJ SYTUACJI ZWIĄZANEJ Z PANDEMIĄ. NIEBAWEM POJAWIĄ SIĘ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ORGANIZACJI W NAJBLIŻSZYM ROKU SZKOLNYM.

 

Zespół Klubu Terapeutycznego dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców tworzą:

  • Anna Ciupa – psycholog kliniczna dziecka, była kierownik Ośrodka Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

  • Nasi wolontariusze
  • Marlena Szymczyk - psycholog

  • Agata Ziółek - psycholog

  • Monika Bryńczak - pedagog specjalny


KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top